Uczniowie przed szkołą.

Pokolenie Baczyńskiego

Rok 2021 jest poświęcony pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety, podharcmistrza Szarych Szeregów i żołnierza Batalionu Parasol AK. Gdyby żył obchodziłby setną rocznicę urodzin – z tej okazji krakowski oddział IPN zorganizował na Placu Szczepańskim wystawę plenerową POKOLENIE BACZYŃSKIEGO. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce w piątek, 19 listopada br., o godzinie 11.00. Byliśmy szkołą, która mogła wziąć udział w tych uroczystościach. Reprezentowała nas młodzież z klasy 3c z panią Anetą Polit; klasa 3a z panią Anną Ryglowską-Gonek; klasa 2a z panią Agatą Walas oraz klasa 1b z panią Marzeną Jantos-Gacek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy biuletyn poświęcony prezentowanym postaciom. Pozostałe klasy miały możliwość zapoznać się z tą wystawą w ramach wyjść przedmiotowych z języka polskiego bądź z historii w kolejnych dniach listopada. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i kultywowanie pamięci narodowych i lokalnych bohaterów.

Nauzyciele Historii

Skip to content