Chemicy w Pszczynie

W piątek tj 15 października klasy 2a i 2k pojechały do Pszczyny. Zwiedzali przepiękny zamek książąt pszczyńskich którego główną atrakcją są oryginalne wnętrza mieszkalne z XIX i XX wieku, apartamenty cesarza Wilhelma II oraz gotyckie piwnice ze zbrojownią. Wnętrza zamku skrywają wiele przedmiotów o niezwykłej historycznej wartości szczególnie dlatego że udało się zachować oryginalny wygląd i wystrój pałacowych wnętrz zamku. Spacer po kompleksie parkowym w kolorach jesieni dopełnił zwiedzanie. Park pszczyński cechuje się elementami romantycznymi- malownicze oczka wodne, mostki i altanki to elementy które zachwycały detalami. Po obejrzeniu zamku i parku młodzież udała się do pobliskiej zagrody żubrów, położonej na skraju zamkowego parku. Podglądali żubry ze specjalnej platformy oraz jelenie, daniele czy sarny i dobrze znane zwierzęta z wiejskiej zagrody. Wycieczka była bardzo udana , bo oprócz wiedzy historyczno- biologicznej przyniosła wiele wspólnej radości i śmiechu a atmosfera stworzona w czasie wspólnych śpiewów – bezcenna.

Skip to content