Uczniowie przed katedrą na praskim zamku.

Wycieczka do Pragi

W dniach 23-24 października uczniowie klas 2k i 5m wraz z wychowawcami i panią Barbarą Machnik pojechali na wycieczkę do Pragi. Pierwszego dnia, w towarzystwie sympatycznego pana Marcina Winkiela, zwiedzili Rynek Staromiejski, Ratusz ze słynnym zegarem Orloy, dzielnicę żydowską Jozenfov, Plac Wacława i Bramę Prochową. Po długim zwiedzaniu w końcu przyszedł czas na zakwaterowanie w hotelu. Wystrój był bardzo luksusowy, jedzenie przepyszne (szczególnie desery), mnóstwo przestrzeni i wygodne łóżka. Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęło się od zobaczenia kompleksu w Hradczanach, tj. Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Złota Uliczka, a następnie Ogrody Senatu i Mała Strana — dzielnica bogatych kupców, a na koniec most Karola. Po długim zwiedzaniu nadszedł czas na powrót do Polski. Jazda minęła bardzo szybko i w przemiłej atmosferze, i mimo ogólnego zmęczenia uczestnicy na pewno zapamiętają tę wycieczkę na długo.

Skip to content