Uczniowie z goglami VR podczas zwiedzania wystawy.

VR i sztuka

8 marca 2024 r klasa 3d i 4d obejrzały prace Van Gogha dzięki technologii Digital Art 360, która przeniosła ich  w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 uczniowie zobaczyli setki dzieł i dosłownie zanurzyli się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Niezwykłym dodatkiem do tej wystawy był obszar wirtualnej rzeczywistości (VR), który pozwolił zwiedzającym na fascynującą podróż, wnikając głęboko w najbardziej rozpoznawalne dzieła artysty. Oglądanie wystawy okazało się dla uczniów  wciągającym  doświadczeniem kulturalnym, które pozwoliło im zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić swoje wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów.    

Skip to content