Uczniowie podczas zwiedzania cerkwi

Wielokulturowość Krakowa

Klasa 2a  kontynuowała  akcję – Wielokulturowość Krakowa, odwiedzając miejsca kultu :  religii unickiej – cerkiew  Podwyższenia Krzyża Świętego,  religii prawosławnej – cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny wraz z przepiękną kaplicą w której mieścił się okazały ikonostas wykonany przez Jerzego Nowosielskiego, religii rzymskokatolickiej- kościół Świętego Andrzeja, religii ewangelicko- augsburskiej – zbór Świętego Marcina  oraz religii żydowskiej – Synagogę Remuh wraz z przyległym kirkutem , czyli cmentarzem żydowskim. Młodzież dowiedziała się o różnicach pomiędzy religiami oraz poznała nieznane miejsca kultu w Krakowie. Uzyskane informacje pozwoliły odkryć nieznane dotąd fakty związane z odłamami chrześcijaństwa, innymi religiami a sakralne budowle wzbudziły niekłamany zachwyt swoim wystrojem wnętrz i charakterystyczną zabudową.

W świątyni greckokatolickiej.
Uczniowie podczas zwiedzania synagogi
Wnętrze swiątyni greckokatolickiej.
Skip to content