Uczestnicy wycieczki pozują do wspólnego zdjęcia w jednej z sal kopalni

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

W sobotę 13 stycznia laureaci konkursu zorganizowanego z  okazji Święta Dziękczynienia zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce z przewodnikiem w języku angielskim. Oprócz osób nagrodzonych ze szkół podstawowych i naszej, w wycieczce wzięli udział uczniowie z klas 1a, 1k, 1b, 2c i 3k wraz z p.B.Cygankiewicz-Buś. Uczniowie dotarli do poziomu pierwszego XVII-wiecznym szybem, pokonując 380 schodów a następnie podążając podziemnymi korytarzami dotarli do poziomu trzeciego na głębokość 135 metrów. Podziwiali wielkie komory z monumentalnymi drewnianymi obudowami, kaplice podziemne z pięknym wystrojem wnętrz, jeziorka, oryginalne maszyny wyciągowe oraz ślady robót górniczych. Na koniec rozwiązali quiz sprawdzający ich wiedzę o tym obiekcie.

Skip to content