11 listopada

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W CHEMIKU

W piątek, 10.11., świętowaliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa 2A wraz z Wychowawcą, panią Agnieszką Wilk przygotowała program artystyczny, który przypomniał nam losy naszej Ojczyzny przed, w czasie i po zaborach. Akademia Patriotyczna odbyła się w sali gimnastycznej. Rozpoczął ją występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Elizę Krupińską 🙂 Następnie wszyscy zebrani – Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie klasy 4d, 3b, 3c, 2c, 1b, 1d – zaśpiewali Hymn Państwowy (w ramach akcji MEN #SZKOŁA DO HYMNU). Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów i słodkich niespodzianek dla Zwycięzców Konkursu Patriotycznego przez panią dyrektor Elżbietę Ramatowską i panią vicedyrektor Adrianę Klepkę. Na koniec naszego spotkania klasa 1D zaśpiewała zwycięski repertuar (MURY), natomiast Maja Libiszewska, 1b (WIERSZE WOJENNE); a Milena Macuda, 1d (DZIŚ IDĘ WALCZYĆ, MAMO).

Ważnym aspektem świętowania naszej niepodległości były również patriotyczne lekcje wychowawcze wraz z quizem historycznym, które odbyły się w każdej klasie oraz klasowe śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o 11.11 w piątek, 10 listopada 🙂 WSZYSTKIM POLEGŁYM SKŁADAMY – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!!!

Skip to content