Pierwszy slajd przentacji wyświtlony na ekranie. Slaj zatytułowany "Chemik na miejscu zbrodni".

Chemik na miejscu zbrodni – ciekawe zajęcia

W dniu 9.11 klasa 2b w ramach zajęć z analizy medycznej i sądowej odbyła wycieczkę na Wydział Chemii UJ, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach Chemik na miejscu zbrodni. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania:

-Po co chemik na miejscu zbrodni? 

-Jakie doświadczenia tam wykonuje i co ze sobą zabiera?

– Czy techniki wykorzystywane przez chemię sądową wyglądają tak jak w filmach i popularnych serialach? 

-Jak ekspertyzy chemiczne mogą pomóc w ujęciu przestępcy? 

Prowadzący z  Pracowni Chemii Sądowej na Wydziale Chemii UJ  zaprezentowali techniki ujawniania odcisków palców i śladów krwawych oraz zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów) i powystrzałowych. Omawiane techniki zostały zilustrowane eksperymentami, połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.

To były ciekawe doświadczenia!

Skip to content