WYCIECZKA INTEGRACYJNA PIERWSZOKLASISTÓW

W poniedziałek, 18 września, uczniowie pierwszych klas technikum (1a i 1k) z wychowawcami – paniami Beatą Skomrą i Gabrielą Czerwińską, panią Mariolą Pabian oraz panią wicedyrektor – Adrianą Klepką wyjechali do Węgierskiej Górki. Pierwszego dnia młodzież integrowała się ze sobą podczas gier i zabaw. Konkurencje zespołowe wygrali uczniowie klasy 1a. Kolejnego, ostatniego dnia wycieczki, 19 września, uczniowie odwiedzili Muzeum – Kurna Chata Kawuloka w Istebnej-Wojtoszach, gdzie w klasycznym, drewnianym domu z połowy XIX wieku obejrzeli dawne sprzęty gospodarstwa domowego i narzędzia, jakich w swoim warsztacie używał Jan Kawulok – wybitny folklorysta, wykonawca instrumentów ludowych, muzyk, wyróżniony nagrodą im. Oskara Kolberga. Wysłuchali również opowieści o zmarłym muzyku, gawęd i gry na instrumentach pasterskich. Następnie młodzież dotarła do Schronu Bojowego „Wędrowiec” w Węgierskiej Górce, który funkcjonuje jako Izba Pamięci. Jest to muzeum poświęcone budowlom fortyfikacyjnym z 1939 roku oraz działaniom wojennym, jakie miały miejsce w pierwszych dniach II wojny światowej. Później pierwszoklasiści wyjechali kolejką na Górę Żar – szczyt w Beskidzie Małym (761 m n.p.m.). Chcieli również pójść do parku linowego, ale deszcz pokrzyżował ich plany, dlatego ostatecznie odwiedzili Muzeum Browaru Żywiec. Trochę historii i chemii w pigułce. To była ciekawa, pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka, którą pierwszoklasiści zapamiętają na długo.

Skip to content