Wejście do zabytkowej pracowni stolarskiej z okresu dawnego Kazimierza.

Spacer po krakowskim Kazimierzu

Niegdyś samodzielne miasto położone na południe od Wawelu, przez wieki miejsce zamieszkania żydowskiej ludności Krakowa, dziś stanowi jedną z największych atrakcji miasta które centrum stanowiła dzisiejsza ulica Szeroka. Wokół niej  powstały liczne synagogi, żydowskie szkoły, uczelnie i instytucje. Przez wieki był to jeden z najważniejszych żydowskich ośrodków kulturalnych i duchowych w Europie. W XVI wieku działał tu słynny uczony i rektor Akademii Talmudycznej Mojżesz Isserles zwany Remuh. Do jego, owianego legendą spełniających się cudów, grobu do dziś pielgrzymują Żydzi z całego świata. Klasa 3aspacerowala uroczymi ulicami, podziwiała odrestaurowane synagogi, zwiedziła Synagogę Remuh a na kirkucie przed grobem rabina złożyła karteczki z prośbami.

Skip to content