Uczniowie klasy 2k na Kopcu Kraka.

Spacer edukacyjny po krakowskim Podgórzu – klasa 2k

W poniedziałek, 15 maja, kiedy maturzyści „zmagali” się z arkuszem z rozszerzonej chemii, ich młodsi koledzy, czyli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, korzystali z uroków Krakowa. Możliwości było wiele, np. kino, muzeum czy zielone tereny…

Klasa 2k wybrała edukacyjny spacer po krakowskim Podgórzu 🙂

Wraz z panią Agatą Walas zawędrowaliśmy na Kopiec Kraka (legendarnego założyciela naszego miasta), gdzie spędziliśmy czas na podziwianiu pięknej panoramy Krakowa.

Ponadto odwiedziliśmy Stary Cmentarz Podgórski, na którym znajdują się grobowce zasłużonych dla Krakowa-Podgórza obywateli oraz mogiła Edwarda Dembowskiego, uczestnika powstania krakowskiego. Jest to też najstarszy w naszym mieście, i już zabytkowy, kompleks cmentarny. Po drodze widzieliśmy też zabytkową figurę Boga Ojca, która jest rzadkością w architekturze europejskiej i należy do tzw. latarnii umarłych w Krakowie. Kiedyś miejsce, gdzie się znajduje, wyznaczało granicę naszego miasta, a dziś można tam zobaczyć pamiatkową tablicę, która przypomina o Polakach zastrzelonych w pobliskim kamieniołomie przez Niemców w 1943 roku.

Wyjście było owocne i dla ciała, i dla umysłu. Trochę zmęczeni, ale i bogatsi w wiedzę, wróciliśmy do domów.

Dziękujemy wychowawcy, panu Jackowi Srebro, za zorganizowanie tej wycieczki

Skip to content