Obchody dnia Św. Patryka

„Kocham Cię jak Irlandię”

„Kocham Cię jak Irlandię”- pod tym hasłem w marcu obchodziliśmy dzień św. Patryka, patrona Irlandii.  Ważną tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Nic więc dziwnego, że wielu uczniów i nauczycieli j. angielskiego przyszło w tym dniu do szkoły z „zielonym atrybutem”. Uczniowie rozwiązywali również quizy i krzyżówki oraz oglądali ciekawe filmy przedstawiające historię i legendy na temat „szmaragdowej” wyspy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na pracę plastyczną inspirowaną legendą o Św. Patryku, ale również kulturą i tradycjami irlandzkimi. W tym roku najlepsze okazały się następujące prace:

I miejsce – Aleksandra Bania

II miejsce – Amelia Szpulak

III miejsce – Emilia Chełmicka

Gratulujemy!

Skip to content