Wolontariat edukacyjny

W ostatni dzień marca br. na ostatnich trzech godzinach lekcyjnych klasa 3L (grupa religia) pod opieką pani Agaty Walas brała udział w prelekcji, która miała miejsce na ul. Stradomskiej 6 – znajduje się tam siedziba Stowarzyszenia POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Nasze spotkanie dotyczyło współczesnych prześladowań na tle religijnym oraz poznania różnych form wolontariatu w tej organizacji. Po zajęciach mogliśmy usiąść w kawiarni prowadzonej przez Stowarzyszenie, by przy kawie i herbacie podzielić się usłyszanymi informacjami i porozmawiać z pracującymi tam wolontariuszami. Dochód z zakupionych przez nas napojów został przeznaczony na pomoc prześladowanym, szczególnie na Bliskim Wschodzie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie powstało tuż po II wojnie światowej w Belgii i stamtąd rozprzestrzeniło się po całej Europie. Do Polski przedstawiciele tej Fundacji przybyli w 2006 roku i od tej pory działają m. in. poprzez kampanie edukacyjne, które naświetlają problem współczesnych prześladowań.

Skip to content