1 MARCA – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

We wtorek, 1 marca br., odbyły się w Krakowie uroczystości poświęcone obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Katedrze na Wawelu o godz. 9.00; następnie około godz. 10.20 wszyscy Uczestnicy przemaszerowali ulicami Krakowa do Parku Jordana, gdzie miała miejsce główna część obchodów. Pamięć o Żołnierzach Wyklętych, to pamięć o Tych, którzy nie godzili się na sowiecką okupację naszego kraju po 1945 roku oraz narzucany siłą ustrój komunistyczny. Po drugiej wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania Ojczyźnie. Mieli być wymazani z kart historii, ale pamięć o nich przetrwała. Ta niezłomna postawa Żołnierzy Wyklętych jest dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu i wartości takich jak: wolność, honor, solidarność i poświęcenie. Bezpośrednio w tym roku nie braliśmy udziału w zewnętrznych obchodach Narodowego Dnia pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ale stosowne lekcje historii czy godzin wychowawczych odbyły się w poszczególnych klasach. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – SKŁADAMY CZEŚĆ WASZEJ PAMIĘCI.

Skip to content