Anonimowy bohater

Super bohaterowie nie muszą nosić peleryn i mieć super mocy, czasami objawiają się w zwykłych ludziach poprzez ich czyny. Zapewne każdy z nas zna historie dorosłych osób które ratowały życie. Jednak dzisiaj chciałabym się podzielić opowieścią o 16 – latku , który tego dokonał.

11 października 2021 około godziny 18 tramwajem linii 18 jechał przez Plac Wszystkich Świętych pewien 16 latek. Usłyszał on ( tylko on w całym tramwaju !!) jak ktoś ciężko oddycha, podniósłszy głowę zobaczył że jest to starszy mężczyzna. Nasz bohater podszedł do staruszka i próbował nawiązać z nim kontakt słowny, niestety Pan zaczął tracić przytomność i oddech. Nastolatek pobiegł od razu do motorniczego z prośbą o zatrzymanie tramwaju i zadzwonienie po służby medyczne. Kiedy wrócił do starszego pana okazało się że ten nie ma już oddechu i pulsu. Natychmiast wziął go na ręce i przy pomocy innej osoby wyniósł na zewnątrz tramwaju. Uczeń położył staruszka na swojej kurce a pod głowę dał mu swój plecak i natychmiast rozpoczął RKO. Robił sztuczne oddychanie i masaż serca w bardzo profesjonalny sposób. Nastolatek udzielał pierwszej pomocy do momentu przyjścia mężczyzny , który podając się za ratownika medycznego przejął akcję ratowanie staruszka. Chłopiec był na miejscu jeszcze do czasu przybycia karetki a następnie odszedł w swoją stronę.

Jego osoba i postawa są dowodem na to że nie ważne ile masz lat, Ty też możesz zostać bohaterem.

Rozglądajmy się wokół siebie , bo któregoś dnia ktoś może potrzebować naszej pomocy!!

Agnieszka Flak

Skip to content