Podczas zajęć w laboratorium

Maturzyści w AGH

Tym razem, Maturzyści Technikum Chemicznego wybrali się na Akademię Górniczo-Hutniczą. Klasa 5l uczestniczyła w propozycji edukacyjno-szkoleniowej przygotowanej przez Wydział Odlewnictwa, natomiast klasa 5m zwiedziła Wydział Energetyki i Paliw. Pracownicy naukowi oraz Pan Dziekan Wydziału Odlewnictwa przybliżyli nam historię Wydziału oraz opowiedzieli o projektach naukowo-badawczych. Na koniec przygotowano dla nas pokaz – wytapianie stali w piecu stalowniczym. Klasa 5m natomiast miała przyjemność zobaczyć efekty pracy Koła Naukowego działającego przy Wydziale Energetyki i Paliw m.in. „łazik” skonstruowany przez studentów. Ponadto zwiedzili pracownie laboratoryjne Wydziału oraz uczestniczyli w laboratoryjnych eksperymentach. Maturzyści mieli także okazję do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną AGH, przedstawioną przez Panią Dominikę Pytlowa – pracownika Centrum Komunikacji i Marketingu.

Skip to content