Uczniowie podczas zajęć na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wydział Farmaceutyczny UJ – zajęcia w j. angielskim

29 listopada klasa 3a wraz z p. Małgorzatą Regucką i p. Beatą Cygankiewicz-Buś odwiedziła Wydział Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na początku uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, z którego dowiedzieli się że uczelnia kształci specjalistów nie tylko z zakresu farmacji, ale także analityki medycznej i kosmetologii. Prowadzone są również studia anglojęzyczne Drug Discovery and Development. Następnie uczniowie zobaczyli jak wyglądają profesjonalne laboratoria i nowoczesny sprzęt, mogli także wykonać doświadczenia. Poznali również komputerowy program który wspomaga projektowanie leków oraz wyszukiwanie nowych substancji, które mogą stać się lekami. Całość zajęć prowadzona była w języku angielskim przez pracowników naukowych UJ.

Skip to content