DZIEŃ PAPIESKI W CHEMIKU

W poniedziałek, 16 października, obchodziliśmy 45. rocznicę wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu młodzież z klasy 2c, 2d i 1k wraz z panią Agatą Walas udała się na słynną ul. Franciszkańską 3, gdzie znajduje się Pałac Arcybiskupów Krakowskich. To tam w czasie II wojny światowej młody Lolek przygotowywał się do święceń kapłańskich. Stamtąd też, wiele lat później, już jako biskup kierował archidiecezją krakowską w czasach komunizmu. W programie naszego wyjścia było zwiedzanie m. in. dziedzińca wraz z Kaplicą Arcybiskupów Krakowskich, salami gościnnymi i Salą Okna Papieskiego. Mogliśmy też uczcić relikwie św. JPII oraz zatrzymać się na krótką modlitwę. Na koniec czekał nas słodki poczęstunek, czyli papieskie kremówki wraz z kawą i herbatą 🙂 Dziękujemy kl. Tadeuszowi (IV rok) i kl. Sebastianowi (V rok) z Krakowskiego Seminarium za oprowadzenie i poświęcony nam czas. Dziękujemy także Organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia 🙂

Uczniowie podczas pozęstunku. Na stole leżą kremówki.

Uczniowie częstują się kremówkami, które znajdują się na stoliku.
Uczniowie podczas zwiedzania budynku. Widok na przestronny korytarz.
Skip to content