Laureatka konkursu pozuje z nagrodami trzymanymi w rękach.

43 Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży

Wręczenie nagród w 43. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży zorganizowanym przez MDK im. A. Bursy w Krakowie

Na początku tego tygodnia, 15 maja, w Teatrze Groteska odbyła się gala wręczenia nagród w 43. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 i była niezwykłym widowiskiem. Obejrzeliśmy wybrane prace plastyczne i fotograficzne w postaci prezentacji, posłuchaliśmy cudownie wykonanych piosenek, obejrzeliśmy fragmenty przedstawień teatralnych oraz solowe i grupowe występy taneczne. Pojawił się również reportaż filmowy ukazujący konkursowe zmagania, które odbyły się w tygodniu festiwalowym. Galę zwieńczył występ chóru Jaszczury z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Prawdziwa uczta dla duszy. 

Oczywiście najważniejszą częścią imprezy było wręczenie nagród i dyplomów wyrożnionym uczestnikom.

Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów:

FOTOGRAFIA – NATASZA KUKULSKI (2d) nagroda za kreatywne wykorzystanie medium fotografii w plastyce.

Prace fotograficzne oceniało jury w składzie: Jakub Ociepa – fotograf, nauczyciel fotografii, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, fotoreporter Gazety Wyborczej, autor podcastu „Zawód fotograf”; Katarzyna Bielak – fotografka, nauczycielka fotografii, absolwentka fotografii Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie; Magdalena Baraniak – laureatka przeglądu fotograficznego FAM, członkini Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej.

DZIENNIKARSTWO –  GAZETKA „ALCHEMIK” (wyróżnienie)

– nagrodę odebrała w imieniu redakcji Ania Rydzyk (2d).

Prace literackie i dziennikarskie oceniało jury w składzie: Zośka Papużanka – pisarka, teatrolożka, nauczycielka; Łukasz Wojtusik –  dziennikarz, radiowiec; Jakub Rewiuk – wielokrotny laureat FAM w kategorii literatura.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content