Warsztaty biologiczne UJ

W dniu 09.04.2022 uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Martyny Sarapaty brali udział w warsztatach: „Techniki histologiczne – przygotowywanie preparatów mikroskopowych, barwienie rozmazów krwi „- w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych UJ  . Zdobyli nowe umiejętności: rozpoznawania elementów morfotycznych krwi, poznali  wszystkie etapy powstawania preparatów histologicznych – tkankowych oraz samodzielnie wykonywali preparaty. 

Druga gupa uczniów pod opieką p. Iwony Gruchot , z klas biologiczno- chemicznych z analizą medyczną i sądową, uczestniczyła w wykładzie i  warsztatach prowadzonych na Uniwersytecie Jagielońskim przez pana dr hab. Mariusza Jaglarza na temat-Zwłoki ludzkie jako ekosystem – podstawy entomologii sądowej.

Zajęcia poszerzyły młodzieży wiedzę z entomologii sadowej, która często wykorzystywana jest w różnych sprawach kryminalnych.  

No Images found.

Skip to content