Kopalnia Soli w Wieliczce - marzec 2012

2 marca klasy 2o i 3e wraz z panią profesor Małgorzatą Pęcek-Czubą wybrały się na wycieczkę naukową do zabytkowej wielickiej kopalni. To niezwykłe miejsce odwiedza rocznie ponad milion turystów z Polski i całego świata. Obiekt ten został wpisany na listę UNESCO już w 1978 roku.

Pani profesor Beata Cygankiewicz-Buś oprowadzała młodzież w języku angielskim, co było wielką atrakcją, ale i pewnym wyzwaniem dla uczniów. Mogli oni poszerzyć słownictwo z języka angielskiego, powtórzyć historię (wszak kopalnia soli w Wieliczce jest ściśle związana z polską historią), dowiedzieć się czegoś więcej o archeologii, geologii czy historii sztuki.

Młodzież podziwiała wspaniałe podziemne kaplice czy komory, malownicze jeziorka, zapierające dech w piersiach pochylnie i przejścia między poziomami. W chodnikach i komorach uwagę zwracały zachowane ślady dawnych robót górniczych, systemy zabezpieczania wyrobisk i piękne rzeźby solne. Na końcu młodzież rozwiązała quiz mający na celu sprawdzenie i usystematyzowanie zdobytej wiedzy.

foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto