Muzeum Narodowe w Krakowie,
Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

Jest mgliste, środowe popołudnie, klasa IB wyrusza na zaplanowaną wcześniej wycieczkę do Sukiennic. Tym razem udaliśmy się do górnej ich części, gdzie niesamowite dzieła (głównie obrazy) pozwoliły nam wczuć się w klimat XIXw.

Jak już większości wiadomo klasy ‘b’ są medialnymi. Wiąże się to z poznawaniem Krakowa, zapoznaniem się z dziennikarstwem, mediami, rozszerzonymi przedmiotami np. historią. Mimo że na lekcjach przerabiamy materiał ze starożytności, to lekcja z XIX wieku była równie ciekawa. Cztery wspaniałe, duże pomieszczenia zwiedzaliśmy z przewodnikiem oraz panią prof. Jantos, która mówiła, na co zwrócić uwagę, dodawała od siebie jakiś komentarz, co czyniło całość jeszcze bardziej ciekawą.

Momentem kulminacyjnym było wejście do sali Siemiradzkiego, gdzie dzieła zachwycają swoją wielkością. Trudno było nie poznać Rejtana, o którym tyle się mówi. Po przeszło godzinnym obchodzie, omówiliśmy swoje wrażenia. Uważamy, że było to świetne wykorzystanie kilku godzin lekcyjnych i zamienienie ich na jedną – historyczną.

Patrycja Gubała

foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto