Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Wycieczka szkolna w ramach programu Ekochemik

warsztaty ekologiczne w ramach programu Ekochemik (2 edycja) - Besenova - maj 2011

W dniach 7 i 8 maja w roku szkolnym 2010/11 w ramach realizacji warsztatów ekologicznych odbyły się kolejne, trzecie warsztaty, których tematem była energia geotermalna. W sobotę 7 maja uczestnicy projektu wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pracownika Uniwersytetu Rolniczego dr Agnieszkę Policht na temat wód termalnych Słowacji. Następnie cała grupa wraz z opiekunami i koordynatorem projektu wyruszyła w podróż. W sobotę wszyscy zwiedzali niebywale ciekawą Jaskinię Wolności w Demianowskiej Dolinie (Demianovska Jaskyna Slobody).

Uczestnicy projektu wieczorem w trakcie warsztatów ekologicznych opracowali sprawozdanie z prelekcji, a także uzupełnili i skorygowali sprawozdanie końcowe I edycji projektu Ekochemik. Podczas warsztatów – wyjazdowych (Słowacja- Besenova) beneficjenci projektu - uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne, które opisywały ich dotychczasowe osiągnięcia.

W niedzielę 8 maja w trakcie warsztatów uczestnicy poznali baseny termalne Besenova i korzystali z ich uroku. Zajęcia były dokumentowane zdjęciami ukazującymi uroki terenu, a także intensywną pracę warsztatową w sali obiektu noclegowego.foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto foto foto foto
foto