Małopolski Festiwal Artystyczny
W poniedziałek, 11 maja, o godzinie 17.00 w Teatrze Groteska odbyła się GALA FINAŁOWA 46. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży. REDAKTORKI „ALCHEMIKA”: Zofia (naczelna), Natasza, Karolina, Anna, Paulina, Aleksandra, Nikola, Karolina i Magda oraz pani Agata Walas uczestniczyły w tym pięknym wydarzeniu
.
Na początku uczennice wzięły udział w BIESIADZIE LITERACKIEJ ![]()
, czyli spotkaniu z JURY w kategoriach literatura i dziennikarstwo. Podczas rozmowy dowiedziały się, co wymaga korekty, a co stanowi mocną stronę ostatnich numerów naszej gazetki
. Potem odbyły się występy
(prezentacje zwycięskich popisów wokalnych, teatralnych, tanecznych oraz dzieł plastycznych, fotograficznych i literackich), a także wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu
.
Nasza szkolna gazetka jako jedyna w Małopolsce otrzymała WYRÓŻNIENIE. Jesteśmy dumni z naszych redaktorek! Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne! ![]()

















