Projekt „750-lecie lokacji Miasta Krakowa”

W 2007 roku w ramach programu jubileuszowego organizowanego z okazji 750-lecia Miasta Krakowa przez Urząd Miasta młodzież naszej szkoły uczestniczyła w różnego rodzaju imprezach, spotkaniach, wyjściach muzealnych i innych.

  1. Konkursy: konkurs plastyczny "Kraków Znany i Nieznany", konkurs literacko-multimedialny (wyróżnienie - Barbara Szymczak), konkurs fotograficzny, konkurs piosenki "Kraków wczoraj i dziś", konkurs recytatorski "Mój Kraków".

  2. "Turniej Wiedzy o Krakowie", w którym były bardzo ciekawe pytania dotyczące lokacji, świąt, tradycji naszego miasta.

  3. Wyjścia wszystkich klas do Muzeum Miasta Krakowa na wystawę pt. "750-lecia lokacji Miasta Krakowa na prawie magdeburskim" połączone z lekcją muzealną. Na wystawie można było zobaczyć m. in. makietę miasta z okresu średniowiecza, film z rekonstrukcją Krakowa z 1257 roku, dokumenty związane z lokacją.

  4. Wykład multimedialny o historii miasta sprzed aktu lokacji przeprowadzony we wszystkich klasach na godzinach wychowawczych.

  5. Podsumowanie obchodów święta miasta w naszej szkole, a mianowicie przedstawienie dotyczące aktu lokacji. Przezabawny scenariusz a aktorami występującymi w strojach z epoki byli uczniowie. Spektakl był wesoły, czasem rubaszny, a jednocześnie przybliżał fakty historyczne. Czytaj więcej...


Galeria zdjęć