Kolaż zdjęć z uroczystości obchodów 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. Na zdjęciu po lewej W. Szymborska, na zdjęciu po prawej uczestnicy obchodów z ZSCH. Na zdjęciu w lewym dolnym rogu uczennica klasy 2 ZSCH pozuje obok portetu W. Szymborskiej. Na zdjęciu w pracym dolnym rogu uczestnicy obchodów podczas wykładu.

100 urodziny Wisławy Szymborskiej

W poniedziałek,12 czerwca w godzinach 10.00-14.00 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość związana z 100. rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitej polskiej poetki, noblistki, patronki roku 2023. Imprezę zorganizował Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Zaproszeni goście, studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w zaproponowanych przez organizatora konkursach, uczestniczyli w: wystąpieniu Prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej prof. UJ dr hab. Michała Rusinka; emisji filmu Andrzeja J. Koszyka

pt. „Niektórzy lubią poezję – Wisława Szymborska”; dyskusji pt. „Jak żyć? Szymborskiej mądrość bez rutyny” oraz poczęstunku. Organizatorzy imprezy ogłosili również, że w rocznicę urodzin poetki, tj. 2 lipca, zostanie otwarty Park im. Wisławy Szymborskiej na zbiegu ulic Dolnych Młynów i Karmelickiej. 

Młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, mieli szansę spotkać się z osobami, które znały poetkę i posłuchać dyskusji o jej twórczości. 

Podczas imprezy ogłoszono również zwycięzców konkursów skierowanych do licealistów i studentów – „Naśladowanie Szymborskiej” i „Memy o Szymborskiej”. 

Naszą szkołę reprezentowały – Alicja Schab, uczennica klasy 2b, która uczestniczyła w jednym z wyżej wymienionych konkursów oraz pani Agata Walas.

Skip to content