Szkolny Budżet Obywatelski

Znamy wyniki głosowania w tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w naszej szkole. Nad przebiegiem głosowania i liczeniem głosów czuwała  komisja  w składzie : Amelia Ryszka, Milena Salewicz, Klaudia Kasperkiewicz i Anna Kopacz z klasy 3c.
I tak w XXVI LO wygrał projekt  Strefa Chill , autorstwa  Karoliny Szczyrbak  z klasy 4e – 545 punkty.  Projekt zakłada zakup kilku puf i siedzisk do postawienia na szkolnych korytarzach. 
Drugie miejsce zajął projekt – Tężyzna w Chemiku, autorstwa Szymona Kądzielawy z klasy 2b – 396 punkty  Projekt zakłada zakup worka bokserskiego, rękawic, drążka do podciągania, materacy i gum trx.
W liceum głosowało 207 uczniów.

W  Technikum Chemicznym i Ochrony Środowiska nr 3 wygrał projekt –  Bądź słyszalny – akustyczni – autorów : Karoliny Matusik i Anny Mazur  z klasy 4a – 435 punkty.  Projekt zakłada zakup bezprzewodowych kolumn z odtwarzaczem CD  z mikrofonami i głośnika JBL. Drugie miejsce dla projektu – Strzał w dziesiątkę, autorstwa Patrycji Walkowicz z klasy 2k – 405 punktów. Projekt zakłada organizację mistrzostw szkoły w strzelectwie sportowym na strzelnicy TS Wisła, oraz organizację zawodów międzyszkolnych dla reprezentacji 5 krakowskich techników. W technikum głosowało 206 uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję SZBO i oczywiście tak licznie  głosującej młodzieży naszej szkoły. Od maja 2023 rozpoczynamy realizację zwycięskich projektów. Już niebawem zobaczycie ich efekty.

Plakat promujący projekt "Strzał w dziesiątkę" w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.
Plakat promujący projekt „Strzał w dziesiątkę” w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.

Autor:
Patrycja Walkowicz, klasa 2k

Autorzy:
Karolina Matusik i Anna Mazur, klasa 4a

Plakat promujący projekt "Bądź słyszalny - akustyczni" w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.
Plakat promujący projekt „Bądź słyszalny – akustyczni” w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.
Plakat promujący projekt "Strefa chill" w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.
Plakat promujący projekt „Strefa chill” w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2023.

Autor:
Karolina Szczyrbak, klasa 4e

Autor:
Szymon Kądzielawa, klasa 2b

Skip to content