Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych zebrani na parkingu układają z kartonów biało czerwoną flagę.

Święta majowe

W tym tygodniu tj od 24.05 do 28 .05  odbyły się  patriotyczne lekcje wychowawcze w ramach obchodów Świąt Majowych. Uczniowie  brali też  udział w sesji plakatowej dotyczącej  Konstytucji 3 maja.

28 maja 2023 klasa 2k wraz z wychowawcą przygotowała Akademię dla młodzieży szkolnej, były śpiewy, prezentacje , reportaże a na koniec wszyscy nauczyciele i uczniowie wyszli na boisko szkolne utworzyć żywą – biało czerwoną flagę.  Następnie przy dźwiękach muzyki młodzież wraz z nauczycielami tańczyła poloneza. Entuzjazm młodzieży i nauczycieli widoczny był w barwnych strojach uczestników wyćwiczonego układu choreograficznego.  Występy   zakończyła spontanicznie zatańczona belgijka.

Tego dnia bardzo wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych w stroje historyczne a patriotyczny charakter święta został podkreślony biało  – czerwonym kotylionem.

Skip to content