Plakat promujący Konkurs Papieski. Teksty na pomarańczowym tle.

KONKURSOWY MARZEC

Marzec to miesiąc wyjątkowo obfity w konkursy i olimpiady o różnorodnej tematyce związanej z przedmiotami szkolnymi… Wśród nich są także wydarzenia sprawdzające wiedzę z zakresu teologii i religii 🙂

Fundacja „Instytut Tertio Millennio” zorganizowała już po raz XIX Ogólnopolski Konkurs Papieski pod hasłem „Z NADZIEI, KTÓRA JEST W NAS”. Tymi słowami Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się w Liście do młodych z całego świata Parati semper – Zawsze wierni. W ten sposób chciał napełnić młode osoby wiarą w to, że są nadzieją dla świata. Nasza postawa, czyny, entuzjazm, mogą naprawdę zdziałać wiele. W I etapie (1-15.03.2023r.) konkursowych zmagań z naszej szkoły wzięło 5 osób 🙂

Stowarzyszenie Civitas Christiana jest Organizatorem 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Etap szkolny miał miejsce on-line w dniach 8 – 9 marca br. Tekstem źródłowym Konkursu była Księga Powtórzonego Prawa ze Starego Testamentu oraz List do Hebrajczyków z
Nowego Testamentu. Z naszej szkoły udział brało 22 uczniów, z czego 9 zdobyło więcej niż połowę punktacji. Najlepsi byli – Monika Kurowska i Julia Najder, z klasy 1a (I miejsce); Tomasz Bienia, z klasy 1k i Nikodem Półtorniak, z klasy 1a (II miejsce); Zuzanna Grzywa, z klasy 1a i
Kamil Kotaba, z klasy 2a (III miejsce). Gratulujemy zajętych miejsc na szkolnym etapie i życzymy dalszych sukcesów 🙂 KATECHECI ZSCH

Plakat promujący Konkurs Papieski. Dwie ręce obejmują słońce.
Skip to content