Uczniowie klasy drugiej przed pomnikie Jana Pawła 2 w Łagiewnikach.

II WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA – WSTAŃ

W środę, 15 marca br., uczniowie klasy 2k i 2d, pod opieką pani Agaty Walas, brali udział w II Wielkopostnym Dniu Skupienia dla Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych. Wydarzenie odbyło się w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. W tym roku temat WSTAŃ oparty
był na słowie skierowanym przez Pana Boga do Jonasza. Po modlitwie i wprowadzeniu ks. Marcina Filara młodzież mogła poznać i wysłuchać historii życia i świadectwa Jaśka Meli 🙂 Po konferencji był czas na Targi Wspólnot oraz przerwę na kawę/herbatę i drożdżówkę 🙂

Druga część spotkania miała miejsce w Bazylice św. Jana Pawła II – adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził ks. Jacek Bernacik 🙂 Natomiast w samo południe zebrani uczniowie z krakowskich szkół mogli uczestniczyć w Mszy Świętej pod przewodnictwem bp Roberta
Chrząszcza. Po Eucharystii dla chętnych grup uczestniczących w wydarzeniu była możliwość bezpłatnego zwiedzania wystaw Muzeum św. Jana Pawła II. W tym roku skorzystaliśmy z tej okazji. Dla niektórych z nas było to pierwsze wejście na wystawę, dla innych – kolejny 🙂

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i życzymy sił na dalszą posługę 🙂

Skip to content