Kolaż 6 zdjęć z uczestnikami prelekcji na temat ochrony środowiska. Na górnym zdjęciu uczeń stoi przy tablicy, na środkowym widnieje napis "Projekt Przyjaciele Ziemi", na pozostąłych zdjęciach uczniowie podczas zajęć.

Prelekcje na temat ochrony środowiska

W ubiegłym tygodniu, w dn. 20 – 22 lutego uczniowie klasy 4L: Szymon Dyngosz, Aleksander Gąsienica-Mikołajczyk oraz Mikołaj Stolarski, realizujący projekt społeczny pn. „Przyjaciele Ziemi”, przygotowali i przeprowadzili prelekcje na temat sposobów oszczędzania energii i ochrony środowiska. Łącznie, przeprowadzono spotkania z 10 klasami. 

Na początku uczestnicy mieli do rozwiązania krótki quiz, sprawdzający ich wiedzę na temat ochrony środowiska. Następnie uczniowie klasy 4L przedstawili prezentację, z której można było się dowiedzieć: po co i jak oszczędzać wodę i energię, czym jest recykling oraz  jakie są zagrożenia związane z nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkową naklejkę „Przyjaciela Ziemi”.

 

Efekty tej pracy są dostępne na stronie Facebook.

https://www.facebook.com/przyjacieleziemizwzt
Skip to content