Wydział Biologii UJ – wykład

W dniu 25.02.2023 uczniowie klasy 2c i 3c uczestniczyli w dwóch wykładach prowadzonych przez pracowników Wydziału Biologii UJ. Pierwszy z nich „Sposoby rozprzestrzeniania grzybów” dotyczył mało znanej, aczkolwiek niezwykle ważnej i fascynującej grupy organizmów, jaką są grzyby. Uczniowie mogli prześledzić różnorodne formy rozprzestrzeniania się zarodników grzybów, począwszy od tych mikroskopijnych, a kończąc na przedstawicielach, znanych z lasów i ogrodów.

Drugi wykład „Jak nasza dieta wpływa na bioróżnorodność i klimat i co z tym zrobić ” dotyczył bardzo aktualnych zagadnień związanych ze zmianami jakie zachodzą w naszym ekosystemie i każdy z nas miał możliwość zastanowić się, w jaki sposób sam może wpłynąć na spowolnienie lub odwrócenie tych niekorzystnych zmian, które w dalszej przyszłości mogłyby zagrozić istnieniu życia na naszej planecie.

Skip to content