Jest treść? Jest forma! Plakat promujący akcję.

 „JEST TREŚĆ? JEST FORMA!”

Biblioteka szkolna Chemika uczestniczy w 8. edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytaj PL, dzięki temu nasi uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogą skorzystać z nowości wydawniczych w postaci darmowych  e-booków i audiobooków. Wystarczy pobrać aplikację Woblink. Zeskanować kod QR z plakatów rozwieszonych w naszej szkole. A następnie poznawać ciekawe historie aż do końca listopada. Wśród książek, które można przeczytać i posłuchać, znajdują się m.in. „Kirke” Madeline Miller, „Mortalista” Maxa Czornyja, „Liczby nie kłamią” Vaclava Smila, „Lore” – Alexandry Bracken, „Jak to wyjaśnić?” – Kacpra Pitali, „Szklane ptaki” Katarzyny Zyskowskiej (opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim) itp.

Ambasadorkami Czytaj PL w naszej szkole są Ania Rydzyk i Natasza Kukulski z klasy 2d.

Organizatorzy akcji ogłosili także KONKURS dla osób pełnoletnich. Chodzi o wyeksponowanie plakatu w możliwie oryginalny i artystyczny sposób, tak by inni mogli korzystać z kodu QR. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić za pomocą specjalnego formularza. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora: Czytaj PL –

Zapraszamy do czytania i udziału w konkursie Czytaj PL.

Skip to content