tydzień Papieski w Chemiku

TYDZIEŃ PAPIESKI W CHEMIKU

„Ogromnie wiele zależy od tego,  jaką każdy z was przyjmie miarę swojego życia,  swojego człowieczeństwa”. /św. JPII/

W tygodniu poprzedzającym XXII Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem W BLASKU PRAWDY korzystając z pięknej jesiennej pogody młodzież naszej szkoły jedną z katechez spędziła na odwiedzinach ulicy Franciszkańskiej, gdzie znajduje się Pałac Arcybiskupów Krakowskich, czyli miejsce gdzie Karol Wojtyła jako krakowski biskup mieszkał, modlił się i pracował. Widzieliśmy również słynne „okno papieskie”, w którym Jan Paweł II spotykał się z Krakowianami w czasie papieskich odwiedzin kraju. W czasie wyjścia był także czas na spacer po Plantach, poznanie kawałka historii z życia polskiego Papieża oraz modlitwę za siebie i swoich bliskich 🙂

Katecheci ZSCH

Skip to content