ŻONKILOWA KWESTA I ŻONKILOWY MARSZ NADZIEI

W czwartek, 6 października br., braliśmy udział w dwóch akcjach na rzecz podopiecznych Hospicjum św. Łazarza – najpierw kwestowaliśmy zbierając fundusze dla chorych; a następnie – w duchu solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną szliśmy w Żonkilowym Marszu Nadziei.
Punktem zbiórki i kwesty stacjonarnej była alejka Plant pomiędzy ul. Wiślną a ul. Franciszkańską, vis a vis Fontanny Chopina. Natomiast Marsz rozpoczęliśmy spod Barbakanu, by przejść ulicą Floriańską przez Rynek Główny i ulicą Wiślną do tej części Plant Krakowskich, która graniczy z ul.
Franciszkańską, gdzie przy Fontannie Chopina wspólnie sadziliśmy żonkilowe pole, inaugurując w ten sposób XXVI edycję tej akcji.
Z Chemika wzięły udział: Lena Banaś, Maja Gromala i Małgosia Urbańska, z klasy 1d; Wiktoria Klementowicz, Angelika Skoczylas, Natalia Rączka, z klasy 1c; Angelika Cierniak, Kinga Gieracka, Liwia Maliszewska, Justyna Ptasińska i Magda Wolny, z klasy 2d; Martyna Roś, Emilia Synowiec i
Helena Więcek, z klasy 3c oraz Natalia Orzechowska, z klasy 4l 🙂 Opiekunem wyjścia była pani Agata Walas 🙂

Dziękujemy Wiktorii i Natalii, z klasy 1c oraz Izie Koźluk, z klasy 2b i Antkowi Czosnkowi, ze SP nr 162 oraz panu Markowi Sułkowskiemu za przyniesienie materiałów z żółtym akcentem (balony, cukierki, maskotki), które zostały wykorzystane w czasie kwesty i marszu 🙂

Skip to content