WARSZTATY DO BADAŃ SOCJOLOGICZNYCH MŁODZIEŻY

W środę, 15 czerwca br., w naszej szkole miały miejsce warsztaty do badań socjologicznych młodzieży. Prowadził je p. Jan Strycharz, socjolog współpracujący z Wydziałem Miasta, metodą warsztatową. Badania były realizowane na zlecenie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w związku z pracami nad przygotowaniem nowej strategii Miasta Kraków adresowanej do młodzieży. Obszary badawcze dotyczyły relacji społecznych; „życia cyfrowego” (praktyk korzystania z narzędzi cyfrowych); aktywności i zaangażowania obywatelskiego; rozwoju zawodowego, wizji własnej kariery i wizji dorosłości; rozwoju osobistego i odpowiedzialności za siebie oraz oferty miasta Kraków. Z Chemika brało w nich udział 12 uczniów. Byli to Aleksandra Głowacka i Dominika Klimczyk, z klasy 1a; Maksymilian Adamus, Bartosz Kuźniar i Bernadetta Puk, z klasy 2a; Oliwia Bulanda i Wiktoria Leśniak, z klasy 3a;  Anna Rydzyk, z klasy 1d; Klaudia Kasperkiewicz, z klasy 2c; Magdalena Chodak, Weronika Przydział i Łucja Serafin, z klasy 3e. Po wakacjach odbędzie się druga część w/w warsztatów w wersji on-line i będą w nich uczestniczyć również pozostali uczniowie Chemika.

Skip to content