Wycieczka śladami Młodopolskich Artystów

WYCIECZKA ŚLADAMI MŁODOPOLSKICH ARTYSTÓW

Klasa 3m odbyła dwie wycieczki w miejsca związane z twórczością młodopolskich artystów, a w szczególności Stanisława Wyspiańskiego. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Rydlówki, w której odbyło się tytułowe wesele z dramatu wyżej wymienionego artysty. Poznaliśmy całą symbolikę oraz historię kryjącą się za tym wielkim, narodowym dziełem. Mieliśmy okazję zobaczyć realia, w których toczyła się akcja dramatu i unaocznić sobie wydarzenia opisane w lekturze.Następnego dnia odwiedziliśmy jedną z najstarszych kawiarni w Krakowie – ,,Jamę Michalika” i mieliśmy zaszczyt poznać znanego profesora, autora przewodnika po tym miejscu – Bolesława Farona. Mogliśmy porozmawiać ze znawcą młodopolskiej kultury oraz skosztować wspaniałej kawy i wypieków serwowanych przez kawiarnię. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że wycieczki odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze i pomimo tego, że nie jesteśmy klasą humanistyczną, chętnie bierzemy udział w tego typu wyjściach. 

Tosia Żurek

Skip to content