Pilotażowy program doradztwa zawodowego dla przedszkoli

Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów. 

W ramach programu związanego z doradztwem zawodowym na terenie przedszkoli , realizowanego pod patronatem Urzędu Miasta Krakowa oraz Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Krakowski Ośrodek Kariery” , dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 18 oraz Niepublicznego Przedszkola Pod Gwiazdkami odwiedziły w dniach 18-19.05.2022 Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie.

Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały pracownie chemiczne, poznając specyfikę pracy w laboratorium oraz pokazy przygotowane przez uczniów klas 3m i 3l pod opieką nauczycieli chemii. Następnie wzięły udział w mini warsztatach chemicznych, gdzie pod kierunkiem naszych uczniów samodzielnie wykonywali proste doświadczenia, takie jak: „Chemiczne jojo”, ” Samodmuchajace baloniki”, ” Obrazki na mleku” , Kolorowy wulkan”, czy ” Chemiczne barwniki”. Zarówno pokazy , jak i warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie oraz wiele uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Kto wie, może ktoś z nich w przyszłości wybierze zawód chemika!

Skip to content