Plakata kampanii "Chodź na pole"

Kampania „Kraków w formie” edycja 2022

Już od najbliższej soboty wznawiamy aktywne spędzanie sobotnich przedpołudni z Zespołem Szkół Chemicznych w ramach kampanii miasta Krakowa “Kraków w formie”.

W ramach tegorocznej edycji, pod hasłem “RuszMy się”, proponujemy w okresie maj-czerwiec-wrzesień, cykl trzech pieszych rajdów po krakowskich dolinkach i lasach.

W sobotę, 21 maja wyruszamy na rajd po Ojcowskim Parku Narodowym w Dolinie Prądnika. Zapraszamy na trzygodzinny spacer chętną młodzież i nauczycieli z rodzinami.

Zbiórka pod szkołą o godzinie 8.15. Wyjazd o godzinie 8.32 z przystanku Muzeum Narodowe autobusem 310 – linia aglomeracyjna, przyspieszona. Jest oczywiście możliwość dołączenia się do nas na trasie. Dojeżdżamy do przystanku – Biały Kościół Murownia. Dla osób zmotoryzowanych – parking Murownia – Ojcowski Park Narodowy. Cena za parking 10 złotych.

Start rajdu godzina 9.15. W planie mamy przejście po parku, odwiedzenie takich miejsc jak: Brama Krakowska, Rękawica, Igła Deotymy, zamek w Ojcowie. Pod Skałką Jonaszówka, znakomitym punktem widokowym, planujemy postój. Można będzie w tym czasie posilić się pysznym ojcowskim pstrągiem ze znajdujących się tam stawów hodowlanych i odpocząć na trawie lub leżakach. Powrót ok godziny 12 –13.

Zapraszamy.

Skip to content