Szkolny budżet obywatelski

Szkolny Budżet Obywatelski

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie przystąpił w tym   roku szkolnym do realizacji projektu pod nazwą Szkolny Budżet Obywatelski.  Za nami już etapy szkoleń, spotkań, konsultacji i najważniejszy etap – tworzenia projektów. 19 kwietnia odbyła się  weryfikacja złożonych przez uczniów projektów. Zespół składający się z Pani Dyrektor, Opiekuna SU i Przewodniczącej Szkoły zaakceptował 9 projektów, 4 dla XXVI Liceum Ogólnokształcącego i 5 dla Technikum Chemicznego i Ochrony Środowiska nr 3. Numery projektów wynikają z  kolejności, w jakiej zostały złożone. Oto one :

Przyjęte projekty do głosowania dla liceum:

1. Klim(a) w Chemiku – autorzy – H. Kłusek, A.Rydzyk i K. Solarz -1d
Projekt zakłada zakup klimatyzatorów i wiatraków do wybranych sal lekcyjnych.

2.Biologiczne horyzonty w zasięgu ręki – autorzy – A. Kasprolewicz i A. Capik -1b.
Projekt zakłada zakup pomocy naukawych do sali biologicznej:zbiory zadań z odpowiedziami, model żaby preparowanej, aparat do doświadczeń z fotosyntezy, modele- budowa i cykl życiowy muchy, szkiełka mikroskopowe.

3.Kije w dłoń i maszeruj wokół Błoń – autor – A. Ryszka – 2c
Projekt zakłada zakup 22 par kijków do nordic walking.

4.Strefa chill – autor – K. Szczyrbak – 3e
Projekt zakłada zakup zestawu płaskich puf do siedzenia, 2 plastikowych foteli i 4 kilkuosobowych ławek z pojedynczymi siedziskami.

Projekty przyjęte do głosowania dla technikum :

1.Różne piłki na intensywne wysiłki – autorzy – K. Lewandowski i J. Warunek – 2a.
Projekt zakłada zakup 22 różnych piłek do gier zespołowych ( piłki do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej).

2. Na sportowo, fitnessowo i nie tylko – autorzy – W. Zderska i G. Mej – 2a.
Projekt zakłada zakup 4 piłek fitness,8 piłek lekarskich, 15 mat fitness do ćwiczeń oraz 2 zestawów do speedmintona.

3.Jaki sprzęt, taki Chemik – autorzy – D. Jasik, A. Parzelska, P. Brożek, G. Krzanowska – 3l.
Projekt zakłada zakup sprzętu i pomocy naukowych do pracowni nr 4 i 6 lampy UV, płytki TLC do chromotografii, aparatu Thielego, aparatu do destylacji i 10 sztuk kolb miarowych.

4.Bądź słyszalny – akustyczni! – autorzy – A. Mazur i K. Matusik – 3a.
Projekt zakłada zakup przenośnego sprzętu nagłaśniającego – kolumna z mikrofonami oraz 2 głośników JBL.

5.Nowoczesne technologie mycia szkła i sprzętu – autor – K. Banasiuk – 3m.
Projekt zakłada zakup 2 myjek ultradźwiękowych – 15 litrowych do pracowni nr 1 i 2.

W dniach 10-24 maja, autorzy mają czas na  promocję, na terenie szkoły, swoich projektów. W dniach 19-24 maja, odbywać się będzie głosowanie. Dwa zwycięskie projekty dla liceum i dwa dla technikum zostaną zrealizowane. 31 maja nastąpi ogłoszenie listy projektów przyjętych do realizacji. Czas na realizację zwycięskich projektów mija z końcem sierpnia 2022 roku.
Powodzenia.

Skip to content