Konkurs bibilijny

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ 2022

Z naszej szkoły w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział 10 uczniów. W tym roku tematyka dotyczyła Księgi Jeremiasza ze Starego Testamentu oraz 1 i 2 Listu św. Piotra z Nowego Testamentu. Konkurs miał formę quiz-u, który młodzież rozwiązywała on-line w dniach 9-10 marca br. (środa, czwartek). Uczniowie, którzy zdobyli więcej niż połowę punktacji to:

I miejsce – KAMIL KOTABA, klasa 1a (85/90 pkt)

II miejsce – JAKUB WAŁACH, klasa 1a (72/90 pkt)

III miejsce – KACPER WRÓBEL, klasa 1k (57/90 pkt)

IV miejsce – NATALIA ORZECHOWSKA, klasa 3l (50/90 pkt)

V miejsce – AMELIA RYSZKA, klasa 2c (47/90 pkt)

W czwartek, 21 kwietnia br., w Krakowie-Łagiewnikach, odbył się etap diecezjalny Konkursu. W II etapie wszyscy Uczestnicy brali udział w części pisemnej, a najlepsi z nich – w części ustnej. Punktem kulminacyjnym spotkania konkursowego była Msza Święta w Bazylice Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich zaangażowanych w dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy  Biblijnej.

Z przyczyn losowych nie wszyscy, którzy przeszli do II etapu mogli w nim wziąć udział 🙁 Organizatorzy – Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – dla wszystkich, którzy wygrali I etap Konkursu Biblijnego przygotowali pamiątkowe dyplomy 🙂 Dziękujemy za udział i gratulujemy życząc dalszych sukcesów edukacyjnych i nie tylko 🙂

Katecheci ZSCH

Skip to content