Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy od SZKOLNYCH REKOLEKCJI. W tym roku przypadły one w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, a dokładnie w poniedziałek-wtorek-środę (4-5-6 kwietnia). Spotkania miały miejsce w Kolegiacie św. Anny, na ul. św. Anny 11 i prowadził je o. Maciej Chanaka, dominikanin. Temat rekolekcji brzmiał – NIGDY WIĘCEJ SAM! W poniedziałek gościem specjalnym była BASIA TUREK, niepełnosprawna dziewczyna, która opowiedziała nam o sobie i swojej relacji z Bogiem 🙂

Codziennie około 11.30 pod opieką pani Julity Środy-Płatek, pani Teresy Łażewskiej, pani Edyty Gorajczyk, pani Anny Frączek-Bzowskiej i pani Agaty Walas uczniowie biorący udział w rekolekcjach udawali się ze szkoły do kościoła, gdzie o godzinie 12.00 była konferencja i świadectwo (poniedziałek); konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu (wtorek) i Eucharystia (środa). Powrót do szkoły następował na lekcję 8 i kolejne. W czasie rekolekcji młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania 🙂

Z naszej szkoły w zależności od dnia brało udział od 140 do 200 osób. Uczennice klasy 2c (Amelia Ryszka i Emilia Synowiec) oraz klasy 3a (Karolina Matusik, Emilia Patyk i Wiktoria Ściera) przygotowały oprawę muzyczną na każdy dzień. Natomiast słowo DZIĘKUJĘ w imieniu wszystkich szkół biorących udział w rekolekcjach o godzinie 12.00 wygłosiła Gabriela Saletnik, z klasy 3l 🙂

Katecheci ZSCH

Skip to content