Plakat. Dzień Skupienia dla Uczniów Szkół Średnich,

„WSTAŃ” – DZIEŃ SKUPIENIA DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH

W środę, 16 marca br., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miał miejsce, po raz pierwszy, Wielkopostny Dzień Skupienia dla Młodzieży Szkół Średnich. Wzięło udział ponad 600 uczniów z różnych krakowskich szkół. Wydarzenie rozpoczęło się już o godzinie 9.00 konferencją wygłoszoną przez s. Teresę Pawlak – Albertynkę – która opowiadała o swoim powołaniu i codziennej pracy wśród najuboższych i potrzebujących. Następnie świadectwem swego życia z Bogiem i przy Bogu podzielił się z nami Tomek Samołyk, znany krakowski youtuber. Nie zabrakło w nim opowieści o jego burzliwej młodości i problemach, z którymi stykają się młodzi ludzie wchodzący w dorosłość. W ciągu całego spotkania trwały Targi Wspólnot i Wolontariatów. Około godziny 11.00 był czas na indywidualną modlitwę w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Ostatnim punktem programu była Msza Święta pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza. Z naszej szkoły brało udział 25 uczniów z klasy 1a, 1k, 1d, 2d i 3e – DZIĘKUJEMY za piękne świadectwo wiary i dojrzałości 🙂  KATECHECI ZSCH

Skip to content