Zdjęcie grupowe

Warsztaty biologiczne pod patronatem Wydziału Biologii UJ

W sobotę 27.11.2021 odbyły się warsztaty biologiczne w ramach patronatu Wydziału Biologii UJ. W zajęciach wzięła udział młodzież z klasy 3d,2c,3m, pod opieką p. Martyny Sarapaty i p. Iwony Gruchot.

Uczniowie wysłuchali wykładu pani Prof. dr hab. Magdaleny Chadzińskiej – „Typy, zasada działania szczepień. Sukcesy związane z wprowadzeniem szczepionek”.

Następnie wzięli udział w warsztatach – „Biologia pierwotniaków”, „Pokrycie ciała kręgowców”, gdzie samodzielnie wykonywali preparaty i oglądali pod mikroskopem. Możliwość zobaczenia różnych okazów biologicznych na własne oczy była dla uczniów wielką atrakcją oraz cenną zachętą do zgłębiania tajników biologii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z pracownikami UJ w grudniu!

Skip to content