Plakat promujący film "Śladami Jezusa"

Wystawa multimedialna „Śladami Jezusa”

Klasa 1a w poniedziałek, 22.11., i klasa 1b w czwartek, 25.11, miały okazję odbyć niezwykłą podróż multimedialną w krakowskim Centrum Jana Pawła II, która przeniosła ich do Jerozolimy z I wieku. Uczniowie mogli przypomnieć sobie zagadnienia związane z Biblią, Ziemią Świętą,  historią Bazyliki Bożego Grobu i historią Jezusa, a to wszystko za sprawą wielkoformatowych projekcji. W czasie 45 minut mogliśmy stanąć u stóp Golgoty i oglądać grób, w którym pochowano Chrystusa. Widzieliśmy również replikę narzędzi Męki Pańskiej. Młodzież mogła poczuć także zapach Ogrodu Getsemani i posłuchać języka aramejskiego, którym mówił Jezus oraz poznać tajemnicę Całunu Turyńskiego wraz z chustami z Oviedo i Manopello – śladów Zmartwychwstania Jezusa. Narratorem wystawy był Piotr Fronczewski, który swoim niezwykłym głosem prowadził nas przez 8 multimedialnych sal. Klimat bliskowschodniego świata dopełniła muzyka i pieśni w języku aramejskim, które wykonała mieszkająca w Polsce syryjska artystka Mirna Kbbeh. We wrześniu podobną podróż odbyli tegoroczni Maturzyści z klasy 4a, 4o, 4k i 3c.

Katecheci ZSCH

Skip to content