WSPOMNIENIE O ZMARŁYCH PROFESORACH CHEMIKA

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy i&nbspodwiedzamy groby naszych bliskich. Udział w akcji MEN „#SZKOŁA PAMIĘTA” był doskonałą okazją dla obecnych Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Chemicznych, aby zapalić ogień pamięci i złożyć kwiaty na wybranych mogiłach PROFESORÓW, którzy już odeszli.

Młodzież klasy 1k i 3e wraz z Opiekunami (p. Mariolą Sobczyk i p. Agatą Walas) minutą ciszy uczciła zmarłych Pracowników, Absolwentów i Uczniów Chemika przy grobie śp. Pani Profesor Ewy Tarkowskiej. Z kolei uczniowie klasy 3f wraz z p.&nbspAnną Ścibor-Pilch pamiętali o tych, którzy odeszli przy grobie śp.&nbspPana Profesora Adama Twardzika.

Pani Anna Ryglowska-Gonek w imieniu Dyrekcji i Pracowników naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze na mogile śp. Pani Profesor Janiny Jaśkowiec, której grób znajduje się na Cmentarzu w Trzemeśni. W pierwszych dniach listopada na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odwiedziliśmy także śp.Panią Profesor Jadwigę Stecką.

Listopad wciąż trwa – pamiętajmy o tych, których już nie ma; a bez których CHEMIK nie byłby taki jaki jest.

Skip to content